Emigrantët, mitet që ekzistojnë në lidhje me ta, por që duhet të hiqen:

Author: | Categories: Lajmi im No comments
Ekzistojnë shumë mite në lidhje me emigrantët që janë shtuar shumë kohët e fundit nëpër vende të ndryshme të Europës. Këto mite janë krijuar vetëm për të bërë të mundur largimin e tyre, por për të mësuar se cilat janë këto mite të krijuara duhet thjesht të lexoni këtë

Merkel: “Mënyra çnjerëzore se si po vepron Rusia duhet të marrë fund”

Author: | Categories: Lajmi im No comments
Kancelarja gjermane Angela Merkel mendon se mënyra çnjerëzore se si po vepron Rusia duhet të marrë fund. Ndaj Moskës – ka thënë ajo – duhet të ndiqet një linjë e ashpër nëse ajo nuk i ndalon bombardimet. Në deklarimet e saj Merkel ka qenë e vendosur. “Sulmet duhet të

Një dyqan lulesh i zbukuruar me objekte të habitshme

Author: | Categories: Lajmi im No comments
Një dyqan lulesh në Francë është i zbukuruar me gati 800 ujitësa të vjetër. Një luleshitës francez e ka bërë vetë këtë gjë dhe ka sjell veçantinë e të pasurit një dyqan të tillë. Vitet e fundit ai e ka dekoruar këtë dyqan me 800 ujitësa të ndryshëm lulesh

Planet Earth II: Dokumentari që flet për mrekullitë e planetit tonë

Author: | Categories: Lajmi im No comments
Planet Earth II është dokumentari më i ri i prodhuar nga BBC, i cili shumë shpejt do të na tregojë dhe do të dokumentojë fakte e ngjarje në lidhje me historinë natyrore të gjithë planetit tonë. Për herë ky dokumentar u transmetua në vitin 2006. Planet Earth II do

Forumi i Parë Ekonomik për Ballkanin Perëndimor/ Diskutohen çështje ekonomike dhe teknike

Author: | Categories: Lajmi im No comments
Ditën e sotme u zhvillua Forumi i Parë Ekonomik për Ballkani Perëndimor, i cili u zhvillua në Akademinë e Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në Mynih. Në këtë forum mori pjesë edhe Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati, dhe shumë personalitete të tjera si: Ministrja Bavareze për Çështjet

Basha: Edi Rama punon vetëm për kriminelët

Author: | Categories: Lajmi im No comments
Librazhdi ishte ndalesa e rradhës së Kryetarit të Partisë Demokratike Lulëzim bashha. Ai takoi strukturat e partisë në këtë qytet dhe dha udhëzimet e tij për zgjedhjet e vitit të ardhshëm. “Gjithçka që po ndodh, krimi, droga, tenderat që vidhen, gjithçka është në funksion të kapjes së zgjedhjeve të

Arrestohen makinistët që shtypën 74-vjeçarin

Author: | Categories: Lajmi im No comments
Policia e Shkodrës ka ndaluar makinistin dhe ndihmësmakinistin e trenit, pas aksidentit të ndodhur mëngjesin e të martës afër stacionit të trenit, ku humbi jetën Nikë Hasanaj. Makinisti dhe ndihmësmakinisti i trenit i cili shtypi 74-vjeçarin Nikë Hasanaj janë ndaluar sot nga policia e Shkodrës. Sipas komunikaës së policisë

Trashëgimtarët e pronarëve të pronave 93-94 nuk paraqiten pë kompesim.

Author: | Categories: Lajmi im No comments
Shumë trashëgimtarë të pronave, të cilave aktet e kompesimit tashmë janë gati, nuk janë paraqitur për t’i tërhequr. Bëhet fjalë për aktet e dala në vitet 1993-1994. Këtë gjë e ka sqaruar edhe Drejtoresha e Agjencisë së Trajtimit të Pronave Sonila Qato, e cila ka thënë se kuadri ligjor

Sherri fillon në facebook dhe përfundon me armë. Ja çfarë tregon i plagosuri 23-vjeçar.

Author: | Categories: Lajmi im No comments
23-vjeçari Amarildo Koçeku ndodhet i shtruar në Spitalin Ushtarak dhe nga aty tregon ngjarjen e ndodhur më 9-tetor. Koçeku u qëllua me automatik dhe u godit me makinë. Sipas tij shkaqet e kësaj ngjarjeje kanë qenë tepër banale dhe nuk është e drejtë që ai të përfundojë në burg.

Supporters of the Golden Dawn protested against the construction of a mosque in Athens

Author: | Categories: World Today No comments
The contractor on the construction of a mosque in the Greek capital was elected last month, 13 years after the government first announced the project. Five previous attempts to find a contractor has failed due to opposition from some groups of citizens and Orthodox Christians, reports the AP. Meanwhile, the