E perdicmja Britanike the Sun i kushton nje artikull reperit Shqiptar Noizy

E perdicmja Britanike “The Sun” i ka kushtuar nje artikull grupit OTR duke e nisur ne menyre: publikojne fotografi kercenuese te armatosur me pistoleta dhe automatike, i publikojne fotot e tyre ne rrjetet sociale sic eshte Facebook.

Ky publikim i botuar nga e perdicmja Britanike po ben nje buje te vertete edhe ne Shqiperi pasi popullariteti ngreh edhe kritika te cilat permbajne gjera negative. Ne publikimet e anetareve te grupit OTR thuhet: Puna e nje gangsteri eshte e lehte, i cili mban ne dore nje pistolete apo arme te tjera, te mbuluar me tatuazhe te ndryshme ne trup duke filluar nga qafa e der te stomaku, anetaret e ketij grupi me se shumti jane nga Shqiperi por ka dhe Britanike.

Ajo qe ka fokusuar me se tepermi te perdicmet angleze eshte fjala e njejte qe te gjithe anetaret e perdorin ne fund te publikimeve te tyre, te cilet thojne “Jena ushtare te vertete”. Shume prej tyre kane postuar edhe video muzikore ku tregojne shuma te medha parash dhe armeve qe mbajne.

Disa nga shprehjet me te perdorura nga to jane ” nëse unë të tërheq edhe të shkatërroj dhe ju do të jeni gjithmonë të përgjakur, tani kjo është magji sepse unë tërheq armën, me trupin tuaj të hedhur mbi shkëmbinjë, ju do të jeni ushqim për kafshët’’.

Dhe keshtu ka vendosur e perdicmja Britanike ta mbylli artikullin e saj per anetaret e grupit OTR, ky lajm duket si i paimagjinueshem pasi asnje nuk do te mendonte se nje dite nje nga gazetat me te famshme ne Britanine e Madhe do ti kushtonte nje artikull reperit Shqiptar Rigels Rajku “noizy”.

Bota Sot

Arikuj Te Ngjashem:


2 Responses to “E perdicmja Britanike the Sun i kushton nje artikull reperit Shqiptar Noizy”

  1. teuta says:

    une se mar vesh se cfare artisti eshte ky te them te drejten ky as nuk ka zerin per te kenduar pellet si gomar dhe e editon me kompjuter thjesht banalitet me vjen zor qe perfaqsohemi nga keto kafshe……

  2. dita says:

    Teper teper mir ja paska ba te lumte se noizy eshte nje hiq sen nuk vyn reperi ma i keq shqiptar ky nuk krahasohet aspak me ledrin(baba Stars ) as deri te thonji i ledrit nuk eshte more bac ledri eshte mbreti i repereve dhe do te jete pergjithmone Love ledri fuck noizy

Leave a Reply